Baby Balance = rovnováha nielen v pohybe

Cvičenie s deťmi a rodičmi Baby Balance nezahŕňa len súbor pohybových činností, ktoré sa môžu realizovať aj v domácom prostredí. Ide o pedagogický projekt, ktorý sa venuje podpore rodičov v oblasti raného vzdelávania (od troch mesiacov do troch rokov). Inšpiruje rodičov k vhodnej a rozmanitej stimulácii dieťatka tak, aby bol čo najviac využitý jeho vývinový potenciál. Rozvoj dieťatka primárne v 1.roku života je úžasná, čarovná a rýchla súhra spôsobilostí, ktoré bude dieťa využívať po celý život. A na dobrom začiatku predsa záleží.

Mnohí rodičia čakajú s aktivitami, kým je dieťatko staršie. Najlepšie je však začať čo najskôr.

Už u detí od troch mesiacov zistíte ako manipulovať s dieťatkom, ako ho nosiť, prenášať a hrať sa s ním aj doma a spolu s rovnako naladenými rodičmi môžete zdieľať svoje radosti aj starosti a opäť získať nové skúsenosti z oblasti psychomotorického vývinu Vášho drobčeka. S deťmi sa cvičí v malej skupinke a v útulnom prostredí.

Kategória MINI je rozdelená podľa veku do troch skupín:

MINI 1 / 3-5 mesiacov
MINI 2 / 6-8 mesiacov
MINI 3 / 9-12 mesiacov

Skupinová práca a spolupráca so samotnou lektorkou je jednou z mnoho činností, ktoré sa pri balansovaní udejú. V kategórii Explorer ide už o dynamické striedanie cvičení, hier a činností, ktoré vyhovujú charakteru detí v tomto období. Deti tu skúmajú a objavujú na vlastných nožičkách celý svet. Balansáci sa tu naučia pracovať v skupine, ale aj spolupracovať so samotným lektorom.

Cieľom je postupná stabilizácia na individuálnej aj skupinovej báze, ktorá je viditeľná vo výslednej spolupráci a integrácii v rámci skupiny.

Kategória EXPLORER je rozdelená podľa veku do troch skupín:

EXPLORER 1 / 15-17 mes.
EXPLORER 2/ 18-25 mes.

Juniori sú malí „veľkáči“ – radostné obdobie prvého samostatného konania. Hlavným cieľom projektu je v tomto prípade príprava na vstup do materskej školy tak, aby adaptácia pri tomto významnom a samostatnom kroku do života čo najmenej “bolela”. Učíme sa zdolávať prvé pravidlá, samostatne pracovať a detičky sa môžu tešiť na cvičenie s vlastným telom s veľkým množstvom pomôcok, na malé – veľké choreografie a samozrejme na nových kamarátov.

Kategória JUNIOR je vo vekovom rozhraní 24 -36 mesiacov.

Deťom prinášame radosť a skúsenosti, rodičom inšpiráciu, podporu a potešenie z pohľadu na svoje šikovné detičky.

Tešíme sa na Vás a hlavne na Vaše úžasné detičky na cvičení s deťmi Baby Balance.